Listopad v MŠ

Pondělí, 17. Listopad 2014 - 0:00 - 23:55

Děti ze třídy Vrabčáci se druhý týden v listopadu věnovaly svátku sv. Martina. Paní učitelka jim přečetla legendu o sv. Martinovi, kterou následně děti zinscenovaly.  Také  si vyrobily bílé koně z papíru. V pátek se pustily do pečení Martinských rohlíčků, které se povedly a všem chutnaly.

Třída Motýlci se věnovala změnám v přírodě. Zaměřily se na procvičování podzimních barev. Děti pozorovaly padající listí na školní zahradě. Pomáhaly při shrabávání listí a některé hezké lístky použily při výtvarné činnosti při výrobě koláže - "Lípa ze  školní zahrady".

Martinské rohlíčky

220g hladké mouky

80 g másla

rovná lžíce moučkového cukru

0,1 l mléka

20g droždí

špetka soli

2vejce

Do vlahého mléka přimícháme cukr, rozdrobené droždí a necháme vykynout kvásek. V míse utřeme změklé máslo s jedním žloutkem, přimícháme kvásek, přidáme mouku, sůl a vypracujeme tužžší těsto, které necháme půl hodiny kynout. Těsto vyválíme a vykrajujeme trojúhelníky aklademe na ně ořehovou nebo makovou náplň. Okraje těsta potřeme bílkem, svineme rohlíčky a dáme na plech kynout. Zatím upražíme lžičku cukru na karamel, zalijeme jej troškou vody a povaříme. Vychladlý karamel přimícháme k rozšlehanému druhému žloutku, potřeme jím vykynuté rohlíčky a upečeme ve středně teplé troubě. Během pečení můžeme rohlíčky ještě jeednou potřít žloutke, poleva bude výraznější. Dobrou chuť!