Sportovní trojsetkání

Pondělí, 25. Květen 2015 - 0:00 - 23:55

Ve dnech 20. - 22. 5. 2015 pořádala naše škola 1. ročník sportovního setkání škol. Této akce se zúčastnily školy ze Žarošic, Budišova a Mikulova. V průběhu tří dnů jsme se utkali celkem v 11 více či méně sporotvních disciplínách, jednalo se o softbal, fotbal, tahání vody koštýřem, skákání přes švihadlo, velký florbal, podlézání laťky, volejbal, střelbu na koš, piškvorky, petanque a štafetu. Kromě sportování jsme našli čas na prezentace o jednotlivých školách, táborák, výlet do Bukova a diskotéku. Z každé školy se sportovního setkání zúčastnilo 12 chlapců a děvčat, tým dětí byl doprovázen dvoučlenným pedagogickým doprovodem.

Smyslem a cílem této akce bylo porovnat sportovní úroveň soutěžících, ale hlavně poznat nové kamarády, nabrat inspiraci pro další setkání, poznat jinou školu a jiný kraj. V této soutěži nejde na prvním místě o výsledek, přesto se v každé disciplíně poctivě bojovalo a spravedlivě bodovalo. Po celou dobu se soutěžilo v duchu fair play.

Naši školu reprezentovali vybraní žáci 7. až 9. ročníku: Anna Jankůjová, Marek Vojtíšek, Pavel Urban, Věra Válková, Vlastimil Hartl, Michal Bárta, Monika Jahodová, Klára Jahodová, Alexandra Dobešová, Bára Luskačová, Petr Knotek, Libor Luskač. Po celou dobu akce se na její organizaci podílela i dvě děvčata 9. ročníku, Michaela Michnová a Nikola Sladká.

Všichni zúčastnění se shodli na tom, že se akce povedla, splnila účel i očekávání a Žarošice svou organizací nasadily laťku pořádně vysoko. V příštím školním roce přislíbila pořadatelství akce škola z Mikulova.

Nashledanou za rok v Mikulově.