Soutěžní pečení

Datum: 
Pátek, 4. Listopad 2022 - 0:00 - 23:55

V úterý 1. 11. 2022 odpoledne voněla celá škola právě upečenými buchtami. Žáci 8. ročníku si totiž v hodině kolektivního projektování uspořádali soutěž o nejlepší vlastnoručně vyrobenou buchtu.

Dvě vyučovací hodiny jim stačily na zpracování těsta, pečení, zdobení i úklid. Ochutnávka vlastní tvorby i soutěžní chutnání v MŠ proběhlo až ve středu v dopoledních hodinách. Děti v mateřské škole byly hlavními ochutnávači a porotou v jednom, jejich chutě totiž rozhodly o tom, který ze tří soutěžních týmů vyhraje. Dětem z MŠ nejvíce chutnaly hned dvě buchty - lentilkové cookies a kokosový perník. Smetanová margot skončila bez 2 bodů hned za nimi. Těsný výsledek všech zúčastněných moučníků potvrdil, že se za svou práci žáci 8. ročníku rozhodně stydět nemusí. Všem kuchařům i ochutnávačům děkujeme za zpestření školního i předškolního života. 

A jestli vás zajímá, co konkrétně žáci pekli, stačí prohlédnou odkazy Jak udělat čokoládový čip cookie dort - Nejlepší recept vůbec! - Melanie Cooks, Vynikající MARGOT buchta s čokoládovým pudinkem   | NejRecept.cz nebo přílohu. 

Mgr. Sylva Klimešová

Soubory: 
PřílohaVelikost
Soubor pernikova_buchta.docx21.47 KB