Sedm, osm bez elektřiny

Datum: 
Úterý, 28. Březen 2023 - 0:00 - 23:55

V úterý 28. 3. 2023 proběhla plánovaná odstávka elektrického proudu ve škole. I když se někteří učili dle rozvrhu, žáci sedmého a osmého ročníku měli zcela výjimečný program. Skupina 17 dětí, které nevyjely na dvoudenní pražský výlet, plnila několik zadaných úkolů.

Od 7:45 do 11:00 pracovali žáci ve skupinách hned na několika místech: zkulturnili prostor na záhony, abychom mohli řádně trénovat naše zemědělské dovednosti, vyhrabali a vyčistili mez u fotbalového hřiště, kde zároveň sesbírali nalezené odpadky, dokončili výzdobu stěn na chodbě v nové přístavbě a uvařili čaj a bramborový guláš. Práce měli sice spoustu, ale nadšení a elán nechyběl žákům ani pedagogickému dohledu, a tak se vše zdárně uskutečnilo. Zvláště vaření bylo nevšedním zážitkem, realizovalo se totiž na kotlíku za školou. Žáci nejprve uvařili čerstvý kopřivový čaj, jarní životabudič a elixír zdraví, poté se pustili do bramborového guláše, který se podával přesně v 11:00 dle plánu. Pobyt na čerstvém vzduchu, množství skvěle odvedené práce i výborná chuť vlastnoručně vytvořeného pokrmu způsobily, že byl kotlík brzy vyprázdněn. 

Po společném obědě následoval úklid a zasloužený relax v tělocvičně. Všem, kteří se na dnešním nevšedním programu všedního dne podíleli, patří poděkování. 

Mgr. Sylva Klimešová