Lyžařský výcvikový kurz Soláňka 21.1. – 26.1. 2024

Úterý, 30. Leden 2024 - 0:00 - 23:55

V neděli 21. ledna nás přivítalo na chatě Soláňka v Beskydech příjemné slunečné počasí. Tentokrát si 37 žáků 7. B, 8. a 9. třídy vyrazilo vylepšit své lyžařské dovednosti.

Společně s instruktory si užili týden plný sněhu a lyžování. Pro lyžařský kurz nám zima připravila jen průměrné podmínky. Teploty se pohybovaly každý den nahoru a dolů a na sjezdovce nám většinou sluníčko zakrývaly mraky. Na běžky to letos nebylo. Po celodenním lyžování s přestávkou na oběd a krátký odpočinek byly pro děti připraveny přednášky a večerní zábava. Na přípravě večerního programu jsme se podíleli všichni společně. Věnovali jsme se společenským aktivitám, při kterých byly děti rozděleny do družstev, ve kterých zápolily v celotýdenní soutěži. Den před odjezdem byly uspořádány závody ve slalomu. Nejrychlejším lyžařem školy se stal Michal Poláček. Z lyžařského kurzu odjížděli žáci obohaceni nejen o lyžařské dovednosti, ale i spoustu vědomostí.

Marcela Kobzinková

Fotodokumentace LVK je na odkaze ZŠ a MŠ Žarošice - Lyžařský výcvikový kurz 2024 (Soláňka) | Zonerama.com