Nečekaný úspěch ve výtvarné soutěži

Čtvrtek, 8. Prosinec 2022 - 0:00

V hodinách výtvarné výchovy jsme se s žáky zapojili do výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo Kyjovské Slovácko v pohybu. Téma souže bylo Slovácko jako malované. Žáci malovali například své oblíbené místo, zajímavé zákoutí, pěkný výhled do krajiny. Kreslit jsme chodili i do našeho zdejšího muzea, kde není nouze o malebná zákoutí. Do soutěže se zapojilo na 300 soutěžících z okolních škol. Z udělených patnácti cen naši žáci získali sedm ocenění. První místo v kategorii prvního stupně získala Sofie Anna Chromá za dílo Slovenka pase husy. Třetí místo v téže kategorii získala Eliška Křiklánová za dílo s názvem Vinohrad. V kategorii druhého stupně jsme vymalovali všechna tři místa. První místo obsadila Saša Dupynová za dílo Slovácká hudba, druhé místo Kateřina Krmíčková za Kapli sv. Barborky a třetí místo Nella Valihrachová za Slováckou krajinu. Vzhledem k nelehkému úkolu výběru se porota rozhodla udělit i dvě ceny za Slovácký špás, které získal Adam Urbančok za dílo Svatomartinské husy a Viktor Láznička za dílo s názvem Kopa hnoje. Všem zúčastněným žákům přejeme mnoho tvůrčí inspirace a děkujeme za reprezentaci školy.

MgA. Sára Urbanová