Velikonoční dílny

Středa, 5. Duben 2023 - 0:00 - Neděle, 7. Květen 2023 - 15:10

V pondělí 3.4.2023 proběhla ve škole akce „Velikonoční dílny“. Vyrábění se zúčastnily děti ze všech tříd prvního stupně se svými třídními učitelkami. Pomáhaly také asistentky a vychovatelky školní družiny. Hlavním úkolem bylo nazdobit vyfouklé vajíčko. Děti si mohly vybrat, jestli budou barvit temperami nebo použijí ubrouskovou techniku. Další aktivitou bylo ozdobit přinesený kelímek, do kterého si děti zasely ječmen. Na dalších místech bylo připravené vyrábění velikonočních zápichů (slepička nebo kuřátko), výroba velikonočního zajíčka, kuřátka ve skořápce nebo ovečky. K dispozici bylo také vrbové proutí a březové větvičky, ze kterých si zájemci mohli udělat věnečky na zavěšení. Celá akce se uskutečnila v prostorách školní družiny. Každý účastník odcházel se svými vlastnoručními výrobky, které si odnesl domů. Byl to příjemně strávený čas, který všem pomohl naladit se na jarní notu.

Stanislava Sopouchová, Lenka Urbánková