Třídní schůzky, konzultace pro zákonné zástupce

Středa, 23. Září 2020 - 0:00 - 23:55

Nový školní rok je pro některé žáky velmi odlišný od všech předcházejících. Kvůli nouzovému stavu a mimořádným opatřením přišli někteří zpět do školy po dlouhých sedmi měsících. Vzhledem k tomu je pro tyto žáky více než kdy jindy velmi obtížné dostat se opět do pravidelného pracovního režimu. Někteří žáci zcela, jiní částečně vypadli ze školních povinností a vědomosti, které měli, ztratili, popř. na ně jen obtížně navazují. Pedagogičtí pracovníci jsou na tuto skutečnost připraveni a tento stav očekávali. Nicméně je třeba některé žáky společnými silami  "probudit". Třídní učitelé v současné době nabízejí zákonným zástupcům možnost zúčastnit se konzultací či třídnických schůzek za účelem zjištění stavu, popř. návrhu nápravy tak, abychom společně nastavili žáky k maximálnímu využívání jejich potenciálních schopností. Je žádoucí, aby žáci pracovali od začátku školního roku a ne až pár týdnů před vydáváním vysvědčení.

Každý zákonný zástupce má právo sám kontaktovat třídního učitele svých dětí, pokud např. vnímá, že dítě nedosahuje očekávaných výsledků. Společné úsilí zákonných zástupců a vyučujících bude směřovat ke zlepšení přístupu žáků ke školním povinnostem.

Komunikace mezi školou a zákonnými zástupci je v současné době velmi důležitá.

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík