Sportovní setkání škol

Datum: 
Pátek, 14. Červen 2024 - 0:00 - 23:55

Již 8. ročník sportovního setkání škol hostila ZŠ Hraničářů v Mikulově. Setkání proběhlo od pondělí 10. 6. do středy 12. 6. 2024. Dvanáctičlenná družstva škol z Mikulova, Budišova a Žarošic se v těchto dnech utkala celkem ve 12 disciplínách. Postupně jsme si vyzkoušeli tahání koštýřem (kde jsme skončili tradičně poslední), volejbal, hod medicimbalem, stolní tenis, piškvorky, skok přes švihadlo, fotbal, florbal, střelbu ze vzduchovky, petangue, discgolf a střelbu basketbalovým míčem na koš. Našim žákům se podařilo zvítězit ve volejbale, florbale, střelbě ze vzduchovky a petanque.

Soutěžení bylo velmi vyrovnané a před závěrečnou disciplínou měli všechny školy 21 bodů. V poslední disciplíně (střelbě na koš) měli nejpřesnější mušku žáci z Budišova, a tudíž slavili celkové vítězství. Nám po čtyřech vítězstvích za sebou patří tentokrát 2. místo. Celé setkání proběhlo v přátelském duchu. Cílem této akce je poznávání nových míst, škol, kamarádů a sportovního dovádění, a to se nám opět podařilo.

V Mikulově naši školu reprezentovali tito žáci:

Igor Kasala, Michal Poláček, Filip Ševčík, Vojtěch Klimeš, Šárka Poláčková, Valerie Tomková z 9. ročníku

Emma Zegotová z 8. ročníku

Josefína Bartoníková, Ondřej Tesařík ze 7. ročníku

Brigit Slováková, Liliana Urbánková  ze 6. ročníku

Daniel Adamec z 5. ročníku

Všem účastníkům patří poděkování za předvedené výkony a reprezentaci školy. Pořadatelům z Mikulova patří velký dík za organizaci celého setkání a výborné stravování.

Tibor Zmrzlík