Sportovní setkání škol

Pondělí, 13. Červen 2022 - 0:00

Ve dnech 6. 6. až 8. 6. 2022 proběhlo v ZŠ Budišov tradiční sportovní setkání tří škol. V průběhu tří dnů poměřují dvanáctičlenné týmy své dovednosti v tradičních i netradičních sportovních disciplínách. Letos to bylo tahání koštýřem, závody na koloběžkách, fotbal, pexeso, skákání přes švihadlo, překážková dráha, driblink s pingpongovým míčkem, softbal, přeběhy, hledání ukrytých čísel, hod na koš, přeběhy v družstvech. Cílem setkávání je poznávání nových krajů a škol, předvedení sportovních dovedností a získání nových kamarádů. V průběhu soutěžení nám organizátoři přichystali exkurzi v budišovském zámku a na živočišné farmě. V průběhu druhého dne nebyl kvůli dešti dohrán softbalový turnaj, a tak se do celkového výsledku započítávalo 11 disciplín.

Ve sportovním klání v Budišově se nám podařilo zvítězit, druhé místo obsadila hostitelská škola a stupně vítězů doplnila ZŠ Hraničářů, Mikulov. Víc než výsledek je v tomto případě důležitá přátelská a fair play atmosféra. V letošní roce tomu tak bezezbytku bylo a všichni jsme si sportování a společné zážitky užili. Kaňkou na této povedené akci bylo zranění naší kapitánky, které přejeme brzké uzdravení, aby si mohla jako mi všichni užít blížící se prázdniny. Všem žákům, kteří se setkání zúčastnili, děkuji za reprezentaci (nejen sportovní) naší školy.

Soupiska: Lucie Ravasová, Martina Šaňková, Nela Jochová, Nella Valihrachová, Natálie Klimková, Ema Zegotová, Ondřej Šefraný, Michal Poláček, Igor Kasala, Vojtěch Klimeš, Filip Ševčík, František Klimeš

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík