Soví týden

Pátek, 31. Říjen 2014 - 0:00 - 23:55

V týdnu od pondělí 13. 10. do pátku 17. 10. probíhal ve škole soví týden. Tato aktivita má svůj základ v loňském roce, když jsme si zvolili sovu jako logo školy. Od té doby nás sova provází naším školním životem.

Soví týden znamená pro všechny spoustu aktivit spojených se sovou, i když každá třída pracuje zcela odlišně. Vše totiž záleží na vyučujících a jejich ochotě zapojit se do projektu. Proto se může stát, že v jednom předmětu se sovy probírají v každé hodině, v dalším se o sovách vyučující jen lehce zmíní a v jiném se žádná soví aktivita neobjeví. Každá třída tak nahlíží na sovy z různého úhlu. A tak jsme letos sovy malovali, vystříhávali, skládali. Četli jsme o nich pohádku, učili se říkanku, rozebírali báseň či píseň a hledali odborné výklady o různých druzích sov. Některé děti se vracely k příběhům pana Sovy, kterého poznaly v loňském sovím týdnu. Jiní se zase snažili uspět v kvízu, aby mohli složit obrázek sovy, jehož část dostávali za správné řešení úkolu. Někteří z nás viděli na vlastní oči soví vývržky a všichni jsme se zúčastnili programu společnosti Seiferos, která přijela se svým programem o denních a nočních dravcích. Zkrátka, byla toho spousta.

Druhé kolo sovího týdne vyžadoval možná náročnější přípravu a náhled na téma novým způsobem. I tak máme v soví oblasti ještě nějaké mezery, a tak už teď můžeme slíbit další soví týden v novém školním roce.