Školní poznávací zájezd do Anglie

Úterý, 7. Květen 2013 - 13:30

Školní poznávací zájezd do Anglie

Jako každý druhý rok se i letos konal zájezd dětí do Anglie. Ze Žarošic jsme odjeli v ranních hodinách 27.4. a po 24 hodinách cesty autobusem a plavbou na trajektu jsme přijeli do Londýna, kde jsme strávili celý den. Večer jsme byli rozděleni do hostitelských rodin. V dalších dnech jsme navštívili Cambridge, Brighton, Ely, Greenwich a křídové útesy na pobřeží. V následujících odstavcích si můžete přečíst, jak viděli pobyt v Anglii účastníci zájezdu:

„Cesta z Česka do Londýna byla dlouhá, únavná a náročná, ale stála za to. Rodina, ve které jsme byly ubytované, byla velice milá a přátelská. Paní domu si s námi vykládala a děti i hrály. Jídlo nám chutnalo, včetně typického anglického Fish and Chips. Pohled na Londýn byl zajímavý, jelikož je rozdílný od českých měst a vesnic. Počasí nám přálo a po celou dobu našeho zájezdu bylo pěkně a slunečno, což je v Anglii málo vídaná věc. Památky byly nádherné a celý zájezd je doživotní vzpomínkou.“ Alice Sovová, Martina Maradová, 8.třída.

„Počasí v Londýně se nám vydařilo, památky byly nádherné. Bydlení bylo dobré, až na nějaké problémy. Ze všech památek se nám nejvíce líbily korunovační klenoty, Londýnské oko a nultý poledník. Zpestřením našeho výletu byla zvířata, která nás doprovázela: veverka, papoušek, kůn, krávy, ovce.“ Tereza Pěnčíková, 6.třída, Natálie Pavézková, 6.třída, Archlebov.

„Mně se na rodině líbilo to, že si s námi pěkně povídali a měli výborné večeře, a že jsem měl postel sám pro sebe. Nejpohodovější člen rodiny byl asi otec, který sice postavou připomínal nájemného vraha, ale přátelské loučení každý den nás přesvědčilo, že je to fajn chlap. Mně se na rodině líbila jejich maminka, protože i jako hostitelka byla vtipná a ráda si s námi povídala. Nelíbilo se mi to, že měli malé vstupní dveře, kde jsem si zkopl palec.“ David Staněk, 4. třída, Jakub Pěnčík, Alexander Kacer, oba 8.třída, Štěpán Marada, Gymnázium Kyjov.