Školní parlament

Čtvrtek, 13. Listopad 2014 - 0:00 - 23:55

Školní parlament se sešel na pravidelné měsíční schůzce, aby zhodnotil své aktivity, naplánoval další a řešil problémy chodu školy.

V nejbližší době nás čeká sbírka hraček, která se uskuteční v úterý 18.11. od 7:00 do 16:00. Můžete přinést své příspěvky, které potěší třeba děti naší MŠ, ŠD nebo děti v SOS vesničkách, některé hračky možná poputují až do Rumunska, kam je vozí Charita Hodonín.

Žáci si také všímají každodeních problémů ve škole, a proto byl jedním dobem programu i automat na nápoje, který je velmi často mimo provoz. Problém ale není v automatu samotném. Člověk, který chce služby automatu využít, musí mince do příslušného otvoru vhazovat postupně. Pokud se dvě mince na cestě potkají, zablokují celý automat, který už nikomu nic nevydá a bude jen polykat další peníze. V takové chvíli se musí volat servisní technik, který dá vše do pořádku. Starosti s automatem si tak děláme sami a přitom stačí být jen trpělivý a dodržovat zásady používání takového stroje.

Členové parlamentu vznesli mimo jiné návrh na zapisování domácích úkolů do systému elektronické třídní knihy, z domu si pak mohou všichni žáci rozkliknout příslušnou hodinu a podívat se, jaký domácí úkol je čeká. Na jednu stranu je to o trochu více práce pro učitele, na stranu druhou odpadá častá výmluva dětí, že si úkol zapomněly zapsat. Jak to ale bude vypadat v jednotlivých předmětech? Na tom se musí dohodnout každá třídě se svým vyučujícím sama.