Školní parlament

Středa, 18. Září 2013 - 0:00 - 23:55

V úterý 17. 9. 2013 se poprvé sešli zástupci 5. až 9. ročníku na schůzce školního parlametu v učebně 5. ročníku. Členové parlametnu byli řádně zvoleni v jednotlivých třídách a vysláni svými voliči komunikovat s vedením školy.

Na první schůzce se členové seznámili se stanovami, pravidly a cíli školního parlammentu. Formou veřejného hlasování byl zvolen předseda, jímž se stala Alice Sovová, zástupyně 9. ročníku. Volba místopředsedy byla odsunuta na některou z pozdějších schůzek, neboť zřejmě dojde k výměně některých stávajícíh členů.

V diskusi byl podán návrh na lepší vybavenost školy automaty na pití, popř. další občerstvení. Tato záležitost je již v řešení vedení školy. Další dotazy jednotlivých členů byly řádně diskutovány. Ze schůze byl vytvořen zápis, jehož znění je k dispozoici všem žákům 5. až 9. ročníku na nástěnkách v kmenových třídách.

Další schůzka se na přání členů parlamentu uskuteční hned příští úterý, tedy 24. 9. ve 13:30, tentokrát v učebně 6. ročníku.