Rušno za školou

Sobota, 13. Květen 2023 - 0:00 - 23:55

Jaro přináší spoustu energie, nové nápady a elán do práce. Na školním pozemku jsou tyto skutečnosti hmatatelně patrné. Ve spolupráci s místním okrašlovacím spolkem jsme se pustili do smělého plánu, zkrášlit prostor školní zahrady. Nejprve přišla na řadu "těžká zemědělská technika" a dlažební umění našich žáků. Poté jsme se pustili do výsadby a sázení, rovnání, kypření a okopávání, ale třeba i natírání a uhrabávání. A protože připravený pozemek nabízí mnohé využití, vrhli jsme se i do jiné než zemědělské činnosti. Tvorba hmatového chodníčku všechny moc bavila, chodníček je hotový a čeká na své další návštěvníky, ti první už tu byli. Poslední etapou našich prací je vytvoření květinových záhonů a bylinkové zahrádky. Obojí je již započato, semínka a cibulky jsou již na  cestě ke světlu. Doufáme, že nám pracovní elán vydrží, a celý prostor tak bude v dohledné době jedna radost. Momentálně nám dělá radost vědomí, že se na pozemku střídají různé třídy a výsledek bude naším společným dílem.

Mgr. Sylva Klimešová