ŘÍJEN ve školní družině

Sobota, 1. Listopad 2014 - 17:45

V říjnu jsme se zaměřili na zpracování přírodnin: z kaštanů jsme vyráběli šneky, ježky, koníky, žirafy a jiná zvířátka. Do bramborových půlek děti zapíchaly párátka, společně jsme nožem vyřezali čumáček a přilepili očička, a tak vznikli krásní ježečci.  Jiné ježky děti tvořily lepením listí či jehličí na papírové šablony.

Za pěkného počasí jsme chodili na procházky a z nasbíraných listů děti vyráběly závěsné věnce, které zdobily peckami, šípky a sušenými květy. Vylisované listy jsme přepůlili, nalepili na čtvrtku a dokreslovali pomocí voskovek a pastelek. Přilepením výrobku na barevný papírový podklad vznikla efektní výstavka, která vyzdobila šatny. Krásně zabarvené podzimní listy vznikly zapuštěním vodových barev do zažehlených nastrouhaných voskovek.

V rámci sovího týdne jsme vyráběli sovičky z hnědých svačinových sáčků a WC ruliček. Vybarvené soví omalovánky děti vystříhaly a nalepily na tmavý modrý papír, který dozdobily hvězdami. Společnou velkou sovu ze sena a přírodnin jsme zavěsili na vchodové dveře do ŠD. Společně jsme zhlédli pohádkový příběh Legenda o sovích strážcích,  který se dětem moc líbil.