Říjen v MŠ

Pondělí, 31. Říjen 2022 - 0:00 - 23:55

Měsíc říjen nám přál krásným a teplým počasím, díky kterému jsme mohli trávit spoustu času na vycházkách po okolí či na školní zahradě. Ať už hraním, jezděním na odrážedlech, vařením dortů nebo různými jinými aktivitami, mezi něž už tradičně patří i shrabování spadaného listí. Děti se dozvěděly leccos o přírodě, jejích změnách a proměnách, kterých je na podzim opravdu hodně. Ve třídách pak plnily různé aktivity, úkoly, modelovaly z plastelíny, výtvarně ztvárnily, co měly zrovna na srdci. Naučily se spoustu nových her i říkanek či písniček. Společně se žáky deváté třídy se pustily do vydlabávání dýní, jež nám zdobily prostředí před školkou. Také upekly hodové koláče a předškoláci pokračovali v plaveckém kurzu. Závěrem měsíce si mohly dokonce vyzkoušet, jak se dojí kráva. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to není jen tak :)

Slezáková