Pondělí, 3. Únor 2014 - 22:35

První pololetí je za námi a my stručně připomeneme, co se dělo v Recyklohraní. Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.  Body, které jsme získali, jsou z části za sběr a z části je za splněné úkoly. Celkem jsme získali 1096 bodů. Za 318 bodů jsme pořídili náhradní panáčky na stolní fotbal. Na splnění úkolu Inventura, při kterém jsme měli provést inventuru všech přístrojů na baterie v domácnosti, se podíleli žáci páté třídy. Osmáci a deváťáci se poprali s úkolem Cesta kolem světa. Vyhledávali naleziště surovin potřebných pro výrobu PC a vypracovali leteckou mapu jejich cesty do naší republiky. Jak budou úspěšní a kolik bodů získají, uvidíme počátkem února. I nadále sbíráme vybité baterie a drobný elektroodpad. Z elektrozařízení je bodově ohodnoceno jen drobné elektrozařízení, tj. veškerá použitá, ale kompletní drobná elektrozařízení, kde zdrojem energie jsou baterie, akumulátory nebo jsou napájeny elektřinou ze sítě a nespadají do kategorie velkých spotřebičů.  Děkujeme všem, kteří nám přispěli do červené popelnice a fandí naší činnosti.