Úterý, 20. Září 2016 - 0:00 - 23:55

V pátek 16. září absolvovali žáci 5. a 8. ročníku tříhodinový kurz první pomoci. První teoretická hodina byla zaměřena na podání informací o tom, kdy, kde a  jak poskytujeme první pomoc. Žáci se dozvěděli, jak nejlépe využívat známá telefonní čísla první pomoci, jak nejúčinněji komunikovat s jejich operátorem, atd.  Žáci také zhlédli video o poskytování první pomoci v různých situacích ohrožujících člověka na životě, vše s nimi bylo podrobně probáno, zbyl i čas na dotazy dětí.

Druhá část byla praktická. Žáci si v prostorách sportovní haly vyzkoušeli několik způsobů poskytnutí první pomoci při různých zdraví ohrožujících situacích. Vyzkoušeli si zastavit tepenné krvácení, přenos raněného, masáž srdce či zabezpečení dopravní nehody.

Kurz byl pro žáky poutavě připraven, všichni byli jeho obsahem zaujati a zvláště praktickou částí prošli se zájmem. Nutno říci, že i dohlížející pedagogové byli se způsobem vedení kurzu spokojeni, a proto není vyloučeno, že se na naší škole příslušníci Českého červeného kříže, kteří pro vybrané ročníky kurz zdrama pořádají, ještě v budoucnu objeví, aby své cenné rady z oblasti první pomoci předali i jiným ročníkům.