PROSINEC ve školní družině

Pátek, 26. Prosinec 2014 - 13:50

Měsíc prosinec byl v družině plný činností, aktivit, překvapení a dárečků. Děti si vyrobily adventní kalendář a každý adventní den vybraní žáčci obdrželi malou sladkost. Do družiny za námi přišli žáci ze 7. třídy, kteří si pro nás připravili projekt „ Zdravá výživa". Celá družina se vydala na výlet do kyjovského kina na animovanou pohádku „Dům kouzel“.

Děti vyráběly čerty, Mikuláše, vánoční lucerničky, figurky z buráků a také novoroční přáníčka. U klavíru jsme nacvičovali písničku na školní vánoční koncert. Děti vypracovaly perníkové těsto a upečené voňavé perníčky zručně nazdobily. Ty pak spolu s ozdobami vyrobenými z včelích plátů a popcornových řetězů posloužily jako ozdoby na vánoční stromeček. Pod ním děti našly spoustu dárečků – klukům udělal největší radost stolní fotbal, holky se radovaly z dřevěného nábytku pro panenky a společenských her.  Zazpívali jsme si koledy a pochutnali si na připraveném občerstvení.