Prosinec ve školní družině

Pondělí, 6. Leden 2014 - 9:00 - Úterý, 7. Leden 2014 - 8:55

Měsíc prosinec byl v družině plný činností, aktivit, překvapení a dárečků. Děti samy vyráběly adventní kalendář a každý adventní den vybraní žáčci obdrželi malou sladkost z andělíčkova ranečku. Šikovné holky pomáhaly při výrobě velkého adventního věnce, který zdobil halu před ředitelnou. Každé adventní pondělí se u věnce sešla celá škola, děti přednesly aktuální pranostiky, zarecitovaly básničku a pak se slavnostně zapálila další svíčka.

Mikuláš navštívil i naši družinu - děti si vyrobily krásně zdobené andělské, čertovské či mikulášské pytlíčky, do kterých dostaly nadílku. Také vyrobení čertíci, andělíčci a Mikuláš navodili v družině tu správnou adventní náladu. Stihli jsme naaranžovat vánoční svícny z jehličnatých větviček, které určitě vyzdobily všechny domácnosti. Zavítali jsme do školní cvičné kuchyňky, ve které malí Šmoulíci navážili suroviny a vypracovali těsto, vyváleli, vykrájeli a upekli voňavé perníčky, které zručně nazdobili. Spolu s ozdobnými vločkami a navlečeným popcornem posloužily jako ozdoby na družinový vánoční stromek. Pod ním děti našly spoustu dárečků – klukům udělal největší radost velký stolní fotbal, holky se radovaly z nových panenek a společenských her. Poslední školní den jsme si v družině uvařili ovocný punč a pochutnali si na malém občerstvení.