Projekt NÁŠ STROM

Sobota, 6. Září 2014 - 14:40

Školní družina se v letošním školním roce bude věnovat zajímavému projektu, který se jmenuje Náš strom.

Hlavní myšlenkou projektu je probouzet v dětech environmentální cítění (výchovu k odpovědnému zacházení s životním prostředím, ekologická výchova) a vytvářet u nich kladný vztah k přírodě. K této myšlence chceme směřovat díky projektu Náš strom, který nás bude provázet celým školním rokem a na kterém budou děti sledovat rozmanité změny přírody v jednotlivých ročních obdobích.Děti se budou seznamovat s živou i neživou přírodou v okolí školy, s pravidly chování v přírodě i s tím, jak přírodu chránit a starat se o ni.

Vše začalo ve čtvrtek prvního týdne školní docházky, kdy jsme si náš strom vybrali v areálu dětského hřiště pod okny školy. Jedná se o vzrostlou třešni, u které se budeme každý měsíc fotit a během roku o ni budeme shromažďovat informace a poznatky (měřit obvod kmene, sbírat listy, snímat otisky kůry…).