Příprava školy na možnou distanční výuku

Středa, 23. Září 2020 - 0:00 - 23:55

Vzhledem k současné zdravotní situaci v ČR a možnosti znovuzavedení distanční výuky na základních školách proběhlo v minulých týdnech ze strany školy k zjištění „průchodnosti“ dálkových komunikačních kanálů mezi učiteli a žáky. Žákům byly učiteli zadány úkoly, na které reagovali dálkovým způsobem z domu. V současné době je nutná připravenost na tento způsob vzdělávání od všech zainteresovaných stran, tzn. učitelů, žáků i zákonných zástupců. Učitelé si potvrdili, že jsou žáci na tento způsob výuky jsou připraveni. V jarních měsících tohoto roku, kdy tento typ výuky probíhal, pracovali žáci dobrovolně. Pokud by došlo k opětovnému zavedení distančního vzdělávání, bude tento systém výuky pro všechny žáky povinný. Každý zákonný zástupce by se měl v zájmu svého dítěte seznámit s dálkovou komunikací, aby mohl být svému dítěti nápomocný. Třídní učitelé všech tříd jsou připraveni komunikovat na dálku i se zákonnými zástupci žáků tak, aby mohli společně řešit případné problémy on line výuky.

V současné době probíhá vyučování běžným způsobem a věříme, že to tak i nadále zůstane.

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík, ředitel školy