Příměstský tábor Cestování časem

Úterý, 1. Srpen 2023 - 0:00 - 23:55

Ve dnech 24. – 28.7.2023 proběhl v ZŠ Žarošice příměstský tábor Cestování časem pro děti z 1. – 4. třídy. Začínali jsme v pravěku a přes starověký Egypt, středověké souboje a objevení Ameriky jsme se dostali až do budoucnosti. Cestou jsme si vyrobili luky a šípy, indiánské čelenky a podle vlastní fantazie jsme si nazdobili trička. Také jsme stavěli pyramidy a luštili hieroglyfy. Během putování jsme se setkali s mumií, Indiány i mimozemšťany. Také jsme si v Muzeu v Žarošicích zkusili, jak těžké je mletí mouky na kamenném mlýně. Pěšky jsme vyrazili do Dambořic, kde jsme museli kvůli nepřízni počasí zkrátit program. Tábor jsme završili táborákem, stezkou odvahy a nocováním ve škole. Děti se skvěle zapojovaly do připravených aktivit, ocenily i volný prostor pro vlastní hry v tělocvičně. Po pondělní bouřce se dokonce dobrovolně pustily i do uklízení napadaných větví a listí před školou.

Všem děkujeme za účast i tábornické nasazení při plnění úkolů a těšíme se na příště.

Staňka Sopouchová, Katka Selucká, Viki Selucká