Příměstský školní tábor PŘÍŠERKY

Pondělí, 14. Srpen 2023 - 0:00 - 23:55

V týdnu od 7. do 11. srpna proběhl příměstský školní tábor s názvem Příšerky. Táboru se zúčastnili žáci z budoucí 2. A a několik budoucích prvňáčků.

První den jsme strávili ve škole, kde jsme tábor společně zahájili, každý si vytvořil a pojmenoval svou příšerku, v tělocvičně jsme zdolali překážkovou dráhu a zahráli jsme si spoustu her.

V úterý nám počasí přálo, a tak jsme se vydali na túru – z Dražůvek pěšky do parku ve Ždánicích. Zde jsme navštívili muzeum a samozřejmě nechyběla ani odměna za zdolanou cestu v podobě výborné jahodové zmrzliny.

Ve středu ráno jsme využili počasí a hned jsme se vydali na dětské hřiště v areálu mateřské školy. Brzy však začaly padat první dešťové kapky a my se museli vrátit zpět do školy. To nám však vůbec nevadilo, jelikož jsme zkoumali kouzlo smršťovací fólie a také byla vyhlášena soutěž o nejoriginálnější stavbu z lega.

Čtvrteční den byl pro děti nejnáročnější, jelikož nás čekalo přespání ve škole a pro budoucí prvňáčky to byla premiéra. Aby den rychle utekl, tak jsme se hned po svačině vydali autobusem do dětské herny Sokolíček v Kyjově. Zde na děti čekalo několikahodinové užívání si volné zábavy na nejrůznějších atrakcích. Na posilnění si děti objednaly pizzu a do školy jsme se vraceli v pozdějších odpoledních hodinách. Někteří byli z dovádění tak unavení, že cestu autobusem prospali a nabrali tak sílu na večerní táborák a stezku odvahy, kterou zvládli úplně všichni.

Pátek už byl ve znamení úklidu, zahrání si posledních společných her a vyhlášení nejlepší stavby z lega.  Po obědě jsme tábor ukončili a popřáli si krásné poslední prázdninové dny.

Děti i paní učitelky si celý týden moc užily. Všichni máme spoustu krásných nových zážitků a vzpomínek.

Alice Sobotková a Petra Ždánská