Příměstský školní tábor - Poznáváme okolí

Pátek, 4. Srpen 2023 - 0:00

Začátek formulářePoznávat své blízké i vzdálené okolí se rozhodli v termínu 31.7. - 4.8.2023 malí cestovatelé ze druhé a třetí třídy.

V pondělí jsme se vydali na výšlap k rybníku Klášov, kde jsme pozorovali živočichy vodního společenství, stromy i rostliny. Protáhli jsme si těla nejen cestou, ale i na prolézačkách a v tělocvičně.

V úterý jsme se vydali prozkoumat čejkovický Sonnentor, kde jsme si po interaktivní prohlídce výrobny čajů a koření namíchali vlastní směs bylinného čaje. Poté jsme se řádně občerstvili a navštívili dům, ve kterém vyrůstal T. G. Masaryk. Zjistili jsme, že do Čejkovic se dostaneme autobusem přes Karlín s přestupem na Čejči. Díky tomu, že nás celý den provázelo deštivé počasí a cestou jsme hledali suchá místa, jsme objevili objekty, které bychom jinak určitě nenavštívili.

Ve středu jsme jeli za poznáním do Brna. Naším cílem byla magická Šmoulí vesnice, která se přenesla na Výstaviště Brno. Šmoulíci nás pozvali do svých houbových domečků a kouzelného lesa, nad kterým jsme se virtuálně proletěli na čápovi. V prvním patře jsme se občerstvili a otestovali všechny zábavné atrakce. Cestovali jsme nejen linkovým autobusem, ale také městkou hromadnou dopravou. Vše jsme zvládli na jedničku - nikdo se neztratil!

Na čtvrteční prohlídku slavkovského zámku jsme si zapůjčili dobové kostýmy, ve kterých jsme se lépe vžili do role vyšetřovatelů záhady na zámku. Dozvěděli jsme se něco z historie, povozili se v zámeckých pantoflích po naleštěných parketách, a také jsme řešili úkoly na pracovních listech v prostorách zámku a přilehlém parku. Prošli jsme celý zámecký park, vyřádili jsme se na dřevěných houpačkách a prolézačkách. Pod hradbami zámku jsme objevili pizzerii, kde jsme si báječně pochutnali na pizze, a cestou na autobus jsme vykoupili obchod s hračkami.

Poslední den jsme se vzdálili od školy jen malinko, přesto většina malých cestovatelů poprvé navštívila úžasnou Minifarmu Žarošice za myčkou u čerpací stanice. Díky komentované prohlídce jsme se dostali do výběhu horských koz a ovcí, hladili jsme lamy alpaky, oslíky, kočky a další obyvatele. Po obědě jsme si při prezentaci fotek zavzpomínali na naše celotýdenní poznávačky, a pak děti dostaly diplom se sladkou odměnou a naposledy jsme se rozloučili.

Byl to pro nás všechny týden plný poznání, dobrodružství i zábavy.

Darja a Šárka Belákovy