Používám mozek

Čtvrtek, 24. Listopad 2016 - 0:00 - 23:55

Ve středu 23. 11. 2016 absolvovali žáci 3. až 9. ročníku výukový program Používám mozek. Žáci se zábavnou formou naučili o základních funkcích jednotlivých smyslů a o práci mozku. Zkusili si, jaké to je, když vnímá jen jeden ze smyslů, zjistili, co je to smyslový klam. Pan Zezula měl své povídání připravené adekvátně věku dětí, pracoval nejdříve se skupinou žáků ze 3. až 5. třídy a poté se staršími žáky z 6. až 9. ročníku. I když byl program zaměřený na seznámení se s funkcí našich smyslů, vždy byl brán ohled na jejich využití pro praktický život, zvláště pro učení. Pan Zezula také nezapomněl na drobné výchovné vsuvky, a tak žáci z jeho programu odcházeli o něco pobavenější, vzdělanější i vychovanější.