Pohár rozhlasu

Datum:
Úterý, 20. Květen 2014 - 0:00 - 23:55

V úterý 13.5. a ve středu 14.5. 2014 probíhala v Kyjově největší atletická událost pro ZŠ a víceletá gymnázia okresu Hodonín. Jedná se o Pohár rozhlasu. Družstva z jednotlivých škol soutěží v běhu na 60 metrů, vytrvalostním běhu na 600 až 1 500 metrů dle věku dětí, ve skoku dalekém, skoku vysokém, v hodu míčkem, popř. ve vrhu koulí a ve štaftovém běhu 4 x 60 metrů.

Naše škola obsadila dvě kategorie a to mladší děvčata a starší chlapce. Mladší děvčata soutěžila mezi dvanácti školami. Naši školu reprezentovaly Anna Jankůjová, Lenka Vintrlíková, Tereza Pěnčíková, Alexandra Dobešová, Monika Jahodová, Klára Jahodová, Bára Luskačová.  Celkové 2.místo v okrese je překvapivý, a o to cennější výsledek.

Za zmínku stojí i individuální výsledky dívek v jednotlivých disciplínách. Klára Jahodová nenašla přemožitelku ve skoku vysokém a výkonem 141 cm zvítězila. Její sestra Monika Jahodová ji napodobila v běhu na 60 metrů a časem 8,4 s vyhrála. Štafetová sestava (Tereza Pěnčíková, Alexandra Dobešová, Klára Jahodová a Monika Jahodová) suverénně zvítězila s časem 34,00s. Tereza Pěnčíková obsadila 4. místo v běhu na 60 m, Monika Jahodová 4. místo v běhu na 600 m, Klára Jahodová 5. místo ve skoku vysokém.

V kategorii starších chlapců naši školu reprezentovali Jakub Pěnčík, David Zouhar, Libor Luskač, Petr Knotek a Vlastimil Hartl.  Kluci obsadili celkové 7. místo v okrese ze 12 zúčastněných škol. Vynikajícího výsledku dosáhl Jakub Pěnčík, který vyhrál svou kategorii ve skoku vysokém výkonem 170 cm. Navíc obsadil ve vrhu koulí 3. místo v okrese výkonem 11,25 m.

Vzhledem ke skutečnosti, že na naší škole nemáme zrovna ideální podmínky pro atletiku, jsou dosažené výsledky nadočekávání dobré. Ve škole nejcitelněji postrádáme doskočiště pro skok daleký a tartanový koberec na rychlostní disciplíny. I přes tento nedostatek lze dosáhnout výborných výsledků v soutěži.

Všem žákům, kteří se závodů zúčastnili, patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.