Podzimní sběr papíru

Pátek, 23. Říjen 2015 - 0:00 - 23:55

V úterý 20. 10. v Násedlovicích a ve středu 21. 10.  v Žarošicích proběhl sběr starého papíru. Celkem bylo vybráno 4 748 kg papíru.

Vítězem v soutěži tříd se stala třída 2.A, které se podařilo nashromáždit 820 kg papíru. Více než 100 kg přineslo celkem 12 žáků školy, z nichž byl nejpilnějším sběračem Patrik Kučera z 2.A s 256 kg papíru.

Podzimního sběru papíru se zúčastnilo 80 žáků školy z celkového počtu 196. Snad ti, kteří nic nedonesli na podzim, shromažďují papír na jaro, aby donesli o to více.

Finanční zisk ze sběru papíru je zpětně použit pro žáky školy. K zamyšlení je, že nejmenší zastoupení mezi sběrači a nejméně kilo papíru přinesli žáci 7. (6 žáků z 22) a 8. (5 žáků z 15) ročníku. Právě tito žáci jsou nejvíce "dotováni" spolkem Aktovka. Jedná se o finanční příspěvky na dopravu na lyžařský a cyklovodácký kurz (mimo další akce).

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili podzimního sběru. Poděkování patří i za pomoc při organizaci, jmenovitě děkujeme panu školníkovi, žákům 9. ročníku, jejich paní učitelce třídní a paní starostce Násedlovic.