Olympijský T-mobile běh ve škole

Čtvrtek, 9. Září 2021 - 7:20

Ve středu 8. 9. 2021 se v naší škole uskutečnila první celoškolní akce tohoto roku. Ve dvou vyučovacích hodinách jsme se všichni přesunuli na fotbalové hřiště, kde jsme se zúčastnili celorepublikové sportovní akce Olympijský T-mobile běh, který se koná na podporu olympijské myšlenky. Akce se zúčastnily i děti mateřské školy, které celý běh odstartovaly na nejkratší trati. Následovala první kategorie školních dětí, tedy žáci 1. až 3. ročníku v odděleném běhu dívek a chlapců. O něco málo delší trať odběhli ve dvou bězích také žáci 4. a 5. ročníku. Další kategorií byli žáci 6. a 7. ročníku, na které čekala trať opět o něco málo prodloužená. Poledními běžícími byli žáci 8. a 9. ročníku, kteří se museli poprat s nejdelší tratí. Všichni žáci se vzájemně podporovali, skandovali a fandili si. Velmi ocenili i to, že se jejich vyučující do běhu zapojili také a tímto sympatickým krokem podpořili běžce na trati. Náš společný sportovní počin podpořilo také pěkné počasí, díky němuž jsme si dvě hodiny na čerstvém vzduchu náležitě užili.

Mgr. Sylva Klimešová