Olympiáda školní družiny

Úterý, 13. Září 2016 - 7:55

Nejen v Brazílii, ale i ve školní družině v Žarošicích se konaly letní olympijské hry.  Již několik dnů před zapálením naší olympijské pochodně jsme si povídali o historii a významu této mezinárodní sportovní události, o symbolech a sportovních odvětvích.

Na pondělí 12. září 2016 si vychovatelky pro děti připravily 8 sportovních stanovišť rozmístěných na fotbalovém a dětském hřišti. Barevně rozlišené týmy soutěžily v různých olympijských disciplínách: atletiku zastupoval běh na čas, hod míčkem, opičí dráha, sportovní střelbu představoval hod na plechovky, cyklistiku jízda na koloběžkách, fotbal střílení na branku. Přetahování lanem zase zastoupilo zápas a sportovní lezení, které bude na OH oficiálně zastoupeno až v roce 2020, běh do skluzavky, překonání závěsné lávky a následný sjezd lanovkou.

Všechny děti se překonávaly ve svých výkonech, bojovaly i přes opravdu letní počasí, jaké sportovci neměli ani v Americe.  Za svůj výkon si unavené, ale šťastné děti odnesly diplom a malou sladkost. Na závěr ještě 3 nejlepší sportovci družiny obdrželi medaile za svůj nadprůměrný výkon při všech sportovních disciplínách. 1. místo vybojovala Martinka Šaňková, druhé Vojta Exler a na třetím se umístil Marťa Joch.

Děkujeme žákyním T. Oblukové, A. Novotné, A. Matyášové, M. Urbanové, M. Křiklánové, P. Bělohoubkové, K. Bajákové, M. Vránové a L. Vintrlíkové za pomoc s organizací v průběhu družinových olympijských her, které se opravdu vydařily.