Noc s Andersenem

Úterý, 31. Březen 2015 - 0:00 - 23:55

V pátek v 17:00 se sešly děti z 1. A, 1. B, 2., 3.,  4., a 5. třídy, aby si užily společný večer plný pohádek, knížek, večerníčků....

Nejprve si každá třída plnila své úkoly ve třídě. Někteří četli, jiní tvořili, další hledali informace, úkolů byla spousta. Další program byl připraven v tělocvičně, kde si děti ověřily své znalosti pohádek, večerníčků a musely také zvládnout porozumění textu. Během večera se tvořil velký Soví hrad, který je vystaven ve vestibulu školy. Děti dostaly malé občerstvení, aby netrpěly žízní či hladem. V pozdních večerních hodinách se děti, které ve škole i spaly, rozdělily do skupin, ve kterých řešily záhadu špatně napsaného textu, tvořily křížovky s tajenkou, skládaly pohádku při běžecké honičce na slova a tvořily pohádkovou postavu z toaletního papíru. Zklidnění večera přineslo promítání pohádky Tři bratři, při které nechyběl ani popcorn. Následovalo děsivé probuzení při stezce odvahy, kde děti plnily tři úkoly jako v pohádce.

Ke spánku jsme uléhali v brzkých ranních hodinách, ráno však nikdo dlouho neodpočíval a kolem sedmé hodiny jsme se všichni sešli na společné snídani. Po ní děti odcházely domů.