Národní finále Čeps Cup 2024

Datum: 
Středa, 27. Březen 2024 - 0:00

V pondělí 25. 3. 2024 se děvčata(žákyně 1. stupně) z naší školy zúčastnila národního finále Čeps Cup 2024. Turnaje se zúčastnilo 16 nejlepších týmů ČR. Naše škola zastupovala Jihomoravský kraj. Týmy byly rozlosovány do 4 skupin, z nichž 2 nejlepší týmy postupovaly do další vyřazovací fáze turnaje. V naší skupině jsme se utkali s děvčaty ze škol z Nového Strašecí (Ústecký kraj), Děčína (Středočeský kraj) a Ostravy (Moravskoslezský kraj). Po úvodní prohře s Novým Strašecím (4:6) jsme zvládli další zápasy s Ostravou (8:0) a Děčínem (12:4). Tyto výsledky nám zajistily postup do další části turnaje. Dalším naším soupeřem byla děvčata ze ZŠ Campanus Praha. V tomto zápase jsme nestačili na pozdějšího vítěze celého turnaje a prohra o jeden gól nám přisoudila hrát o 5. až 8. místo. Dalším soupeřem byla opět děvčata z Nového Strašecí a tentokrát jsme jim oplatili prohru ze skupiny a vyhráli 7:5. V zápase o 5. místo jsme porazili školu ze Vsetína 7:1. 

Celkové 5. místo je velkým úspěchem děvčat i naší školy. V letošním roce se turnaje Čeps Cup zúčastnilo více než 1000 škol z celé České republiky. Páté místo nám sluší a jsme za něj moc rádi. Děvčatům, která reprezentovala naši školu, děkuji a blahopřeji k předvedeným výkonům. Poděkování patří také rodičům Andrey Šefrané, kteří se stali součástí našeho týmu nejen na turnajích, ale i na trénincích. O úspěchu naší školy se můžete více dočíst na stránkách AŠSK Hodonín Aktuality (assk-hodonin.cz) nebo přímo na webu turnaje Články | ČEPS Cup (ceskyflorbal.cz). Turnaje se jako diváci a fanoušci zúčastnili také žáci 5. a 8. ročníku. Za jejich podporu, fandění a zpříjemnění atmosféry turnaje také děkuji. 

Fotografie z turnaje jsou ke zhlédnutí na odkaze https://www.instagram.com/mladeznickyflorbal/.

Sovičky, byl to krásný let!

Mgr. Ing. Tibor Zmrzlík

Soupiska: Andrea Šefraná, Stela Žaroská, Nikola Dvořáková, Nicol Trávníčková, Kristýna Bednaříková, Karolína Suková, Elen Horká, Julie lojanová, Sofie Hrbáčová,