MŠ - Povolání - exkurze

Pátek, 14. Březen 2014 - 0:00 - 23:55

Děti z MŠ se během prvních dvou týdnů v březnu seznámily s různými profesemi teoreticky i prakticky. Povídaly si o povolání svých rodičů.

Předškoláci navštívili ordinaci MUDr. Miksla, kde si prohlédli lidskou kostru a různé nástroje, např. stetoskop, který si mohli i vyzkoušet.

Děti z obou tříd navštivily Truhlářství pana Ždánského, kde si prohlédly jak se postupně opracovává dřevo až po výrobu nábytku. Dostali jsme malé odřezky dřeva a tak si děti v MŠ vyzkoušely jak pracuje truhlář a vyrobily si mini nábytek - židličky, stoly, lavečky...

Děti ze třídy Vrabčáci navštívily dílnu autoklempíře pana Barvy, který je seznámil se svou profesí. Děti si prohlédly sportovní auta, která pan Barva právě opravoval.

Další exkurze směřovala do Květinářství pana Svobody. Děti se dozvěděly, že se profese pana Svobody nazývá florista. Prohlédly si barevně sladěné květinové aranžmá a dokázaly pojmenovat některé živé květiny.  Děti ze třídy Vrabčáci si na floristy zahrály v MŠ a udělaly si květinové aranžmá do květináče. Děti ze třídy Motýlci namalovaly květiny ve váze, které viděly v květinářství.

Jako poslední jsme navštívili hasičskou zbrojnici, kterou nás provedl pan Petr Moleš. Děti si prohlédly hasičské auto, mohly si vyzkoušet uniformu, seznámily se s vybavením hasiče. Paní učitelka se přenesla do role raněného a děti ji zachraňovaly. Na závěr si děti prohlédly vrak auta a seznámily se s prací s vyprošťovacími nůžkami.

Celé dva týdny byly pro děti velmi zajimavé a seznámily se s novými pojmy.