Mikuláš ve škole

Čtvrtek, 11. Prosinec 2014 - 0:00 - 23:55

V pátek 5. 12. se od druhé vyučovací hodiny mohly děti z celé školy těšit na příchod Mikuláše v doprovodu andělů a čertů. Žáci devátého ročníku si pod vedením třídního učitele připravili mikulášskou návštěvu pro 1. až 8. třídu naší školy. Mikuláš v každém třídním kolektivu pochválil děti za jejich píli a přípravu na vyučování, ocenil jejich snahu a dobré známky, ale nezapomněl ani na drobná pokárání za občasné kázeňské přestupky, za neplnění úkolů či nepřipravenost do hodin. Čerti děti trochu postrašili, ale dávali si pozor, aby nikoho nerozplakali a nenahnali strachu moc. Andělé pak všem rozdali odměnu za dobré chování v podobě balíčku ovoce a sladkostí.

Čertovskoandělská návštěva zavítala také na místní obecní úřad, kde pozdravila zaměstnance a přinesla jim také něco z mikulášské nadílky.

Výprava Mikuláše s čerty a anděly navštívila také děti ve školce. Mikuláš je pochválil za to, jak ve školce pracují a učí se samostatnosti, některé trochu pokáral za to, že si například nerady uklízí po jídle u stolečku nebo se nechtějí samy obléknout. Přesto všechno si všichni zasloužili sladkou odměnu, na kterou se těšili.

Mikuláši, andělům, čertům i ostatním z devátého ročníku patří poděkování za přípravu akce, za pěkný projev před třídami i klidný průběh celého dopoledne.