LVK II. stupně - Soláňka

Sobota, 22. Leden 2022 - 0:00 - Pátek, 28. Leden 2022 - 23:55

V sobotu 22. 1. vyjížděl ze Žarošic autobus plný žáků na LVK do Beskyd, konkrétně na chatu Soláňku. Kurzu se zúčastnilo 32 žáků školy. Instruktoři tohoto kurzu byli pan učitel Mokrý a Lenka Štefanová. Jako odborná výpomoc nás doplnil pan Kasala, jako vychovatelka magistra Mokrá a také pan doktor Miksl.

Po příjezdu se žáci ubytovali na chatě a odpoledne jsme měli v plánu vyrazit na svah. Počasí nám ale nepřálo a kvůli velkému větru jsme šli pouze na procházku. Od dalšího dne jsme již zahájili výcvik v dopoledním a odpoledním programu. Dobrovolníci se dostali také dvakrát na běžky. Večer jsme se věnovali společenským aktivitám, kdy byly děti rozděleny do družstev, ve kterých soutěžily v celotýdenní soutěži. Na konci kurzu proběhlo vyhlášení této soutěže a odměnění vítězného týmu.

Kurz absolvovalo několik úplných začátečníků, kteří stáli poprvé na lyžích. Všichni se postupnými krůčky zlepšovali a na konci kurzu již nebylo poznat, kdo začínal a kdo jezdí již léta.

Úterní odpočinkové odpoledne jsme využili procházkou po okolí a poslední večer kurzu proběhla také tradiční diskotéka.

Vedoucí kurzu p. u. Mokrý