LVK II. stupně

Datum: 
Sobota, 25. Leden 2020 - 9:00 - Pátek, 31. Leden 2020 - 14:00

V sobotu 25. 1. vyjížděl ze Žarošic autobus plný žáků na LVK do Beskyd, konkrétně na chatu Soláňku. Kurzu se zúčastnilo 36 žáků školy. Instruktoři tohoto kurzu byli pan ředitel Zmrzlík a pan učitel Mokrý, jako odborná výpomoc nás doplnil pan Kasala a také pan doktor Miksl.

Po příjezdu se žáci ubytovali v chatě a odpoledne jsme vyrazili směr svah. Od dalšího dne jsme již zahájili výcvik v dopoledním a odpoledním programu. Dobrovolníci se dostali také třikrát na běžky. Večer jsme se věnovali společenským aktivitám, kdy byly děti rozděleny do družstev, ve kterých soutěžily v celotýdenní soutěži. Na konci kurzu proběhlo vyhlášení této soutěže a odměnění vítězného týmu.

Kurz absolvovalo několik úplných začátečníků, kteří stáli poprvé na lyžích. Všichni ale již druhý den jezdili bezpečně ze svahu a na konci kurzu nebylo poznat kdo začínal a kdo jezdí již léta.

Co se týká počasí, tak jsme se trefili do ideálního týdne. Všechny sjezdovky i vleky v provozu, takže jsme se bez problému dostali na lyžích až k chatě.

Svah na lyžování byl pro výuku také vhodný. Místy mírný, místy prudší, takže si žáci mohli vyzkoušet celou řadu lyžařských stylů. Celý svah patřil pouze našemu kurzu, protože ostatní lyžaři se zde objevovali jen velice sporadicky.

 

                                                                                                                                                                              Vedoucí kurzu p. u. Mokrý