Literární soutěž – Ani pro autory, ani pro fantazii neexistují hranice

Pátek, 12. Květen 2023 - 0:00 - 23:55

Letos na jaře se konala celorepubliková literární soutěž s názvem „Ani pro autory, ani pro fantazii neexistují hranice“. Soutěžilo se ve třech kategoriích – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy. Děti měly vymyslet a napsat vlastní námět na knihu. Někteří žáci z druhého stupně naší školy neváhali a poslali své výtvory. Mezi nejlepších deset prací se probojovala Olha Nedopako z 9. B, což jí zaručilo pozvání na slavnostní vyhlášení knižního veletrhu Svět knihy Praha konaného v pátek 12. 5. 2023. Olha se svým námětem „Život malé holčičky od začátku války“ se v konečném hodnocení umístila na krásném 2. místě, za to jí patří velká gratulace. Děkuji i všem ostatním, kteří se této literární soutěže zúčastnili.

Kamil Grufík