LISTOPAD ve školní družině

Neděle, 30. Listopad 2014 - 8:15

Družinový plán na měsíc listopad se nesl ve znamení strašidel, bubáků a příprav na advent. Děti vytvořily z popisků a obrázků nástěnku Dušičky x Halloween, aby si uvědomily hlavní znaky a rozdíly mezi oběma svátky a tradicemi.

Věnovali jsme se výrobě bubáků z dýní a klasů, které děti pomocí tavné pistole zdobily různými přírodninami. Strašidelné duchy vytvořily z vylisovaných javorových listů, které natřely bílou temperou a ozdobily černým fixem. Další bubáci vznikali z papírových kapesníčků. Děti také vystřihovaly a nalepovaly strašidelné motivy na vodovkami pomalované čtvrtky či talíře, slepovaly dýně z papírových proužků, z tvrdého papíru vyrobily hrnky ozdobené čajovým sáčkem a vytvářely podzimní pohled z okna na podzimní strom. Četli jsme si strašidelné pohádky a společně jsme zhlédli strašidelný příběh "Casper".

Poslední listopadové dny jsme vyráběli jednoduché papírové adventní věnce a také adventní kalendáře se sněhulákem na odškrtávání zbývajících dnů do Vánoc. Členové kroužku Věda je zábava nás vytáhli z laboratoře do terénu. Skupinky vytvořené z dětí družiny a členů Vědy se rozběhly po těsném okolí školy a sbíraly různobarevné listí. Cílem bylo nasbírané listí barevně odstupňovat, nalepit ho na papírovou paletu a ukázat nám tak kouzelné hrátky přírody. Opět jsme odměnili nejpilnější děti z družiny, které nasbíraly nejvyšší počet razítek za aktivitu.