LEDEN ve školní družině

Pondělí, 1. Únor 2016 - 8:30

První lednové dny děti v družině vzpomínaly na Vánoce a silvestrovský ohňostroj a vyráběly postavičky Tří králů a královských korun, se kterými pak hrály pohybové hry. Celý měsíc jsme se věnovali pohádce O Sněhurce, děti se naučily básničku a písničku o trpaslících, které už umí pojmenovat a správně odpovídaly na kvízové otázky. Pány zimy, sněhuláky, děti vytvářely nejen ze sněhu, ale i z papíru, starých ponožek, lékařských špachtlí a z otisků dlaně. Teploty pod bodem mrazu zase vybízely k výrobě zamrzlých oken a zimního města. Rukavice a čepice zdobené barvami a voskovkami sice nezahřály, zato vyzdobily družinu. Děti si také motaly panáčky a panenky z vlny, navštívily počítačovou učebnu a vydováděly se v tělocvičně. Plnily další úkoly Duhových dětí a Stonožky.