Leden ve školní družině

Čtvrtek, 30. Leden 2014 - 13:10

LEDEN ve školní družině

Přestože zima o sobě nedala začátkem roku vědět, započali jsme leden ve znamení sněhuláků. Děti vyrobily sněhulákové girlandy, vytvářely obrázky s motivy sněhuláků – vyzmizíkované na inkoustem vybarvenou čtvrtku, plastické na barvami malované pozadí apod. Nejvíce práce dali dětem sněhuláci vyrábění metodou kašírování, kdy nafouklé balonky polepily toaletním papírem, nabarvily bílou barvou a tavnou pistolí nalepovaly ostatní části. Výsledek této pracné techniky však stojí za to.

V lednu jsme nezapomněli ani na ptáčky, kteří kolem poletují. Pomocí medu jsme nalepili na šišky a ruličky od toaletního papíru ptačí zobání, kluci vyrobili krmítka, ze sádla holky vytvarovaly a v semínkách obalily koule, další děti navlékaly na provázky mrkvičku a jablíčka a všechny tyto pamlsky jsme zavěsili na stromky pod okna družiny. Ptačí pošta skutečně funguje – během několika dnů byly všechny dobrůtky sezobány, a tak akci určitě zopakujeme.

Školní schodiště se proměnilo v zimní baletní pódium – šikovné holky si při vystříhávání štíhlounkých baletek a jejich sukének tvořených ze sněhových vloček vyzkoušeli nejen svoji pečlivost, ale i trpělivost.

Do celoškolního projektu Soví týden se zapojila i družina.  Každé dítě si vyrobilo svůj soví zápisníček, někteří nalepovali soví pírka z látky, jiní zase luštili soví hádanky, spojovačky, či jiné soví úkoly. Žáci si v družině vyrobili více než metr vysoké soví zapamatováčky, který si mohou odnést do své třídy a do připevněných korků budou zapichovat svoji poznámky či úkoly.

Největším zážitkem v lednu byl však pro děti zájezd do kyjovského kina na animovaný film Království lesních strážců. Byl to skutečně pěkný příběh, který se všem velmi líbil.