KVĚTEN ve školní družině

Úterý, 2. Červen 2015 - 8:45

Začátek měsíce května se ohlásil Dnem matek a každý chtěl udělat radost své mamince. Děti ze školní družiny vyráběly z polymerové hmoty různobarevné přívěsky, které navlékly na drát nebo silon. Tyto náhrdelníky vložily do papírových krabiček ve tvaru srdce, přidaly různá přáníčka nebo ozdobným stehem obšívaná látková srdíčka a potěšily tak vlastnoručně vyrobenými dárky své maminky.

Květen patří květům, a tak děti vyráběly různé kytičky: ze žlutých papírových koleček pampelišky, z barevných proužků velké květy, jiné květiny zase vznikaly odléváním sádry do forem a jejich následném barvení temperami. Na všechny tyto květiny svítí sluníčka vyrobená ze starých CD. Děti si také vyzkoušely techniku frotáž, při které třením plochou voskovek na list překrytý papírem vystoupila struktura listu.