Krajské finále ve florbale

Datum: 
Středa, 5. Únor 2020 (Celý den)

Krajské finále ve florbale mají za sebou děvčata kategorie IV. Krajské kole se odehrálo 24. ledna 2020 ve Slavkově u Brna. Turnaje se zúčastnilo 8 nejlepších celků Jihomoravského kraje, hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech systémem každý s každým, kdy dva první celky postupovaly do semifinále, u dalších týmů ze skupiny proběhly nájezdy o konečné umístění.

Naše děvčata ve skupině porazila ZŠ Pustiměř (5:1), děvčata z Brna (6:1) a remízovala s týmem z Mikulova (0:0), tyto výsledky nás měly posunout do semifinále. Bohužel se pak v průběhu soutěže přistoupilo k pravidlu, že v dané kategorii musí hrát jen dívky odpovídajícího věku a tím byl náš tým s mladšími žákyněmi vyloučen ze hry o další postup. Nájezdy, které byly naším posledním úkolem v soutěži, jsme bezkonkurenčně ovládli a skončili tak na 5. místě. Byl to poslední turnaj této kategorie, kdy mohla děvčata postoupit dále a napodobit tak loňské tažení, které skončilo až bojem o titul mistryň České republiky. Smutné je, že nás nezastavila úroveň hráček, ale uplatnění pro mnohé nesmyslného pravidla hry. 

Dívkám, které v tomto psychicky náročném turnaji podaly skvělé výkony, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Soupiska: Adamcová Natálie, Šťastná Anastázie, Novotná Adriana, Poláčková Klára, Poláčková Lucie, Snášelová Barbora, Jakubcová Laura, Šmerdová Irena, Šefraná Kristýna

Tibor Zmrzlík