Krajské finále ve florbale

Pondělí, 8. Únor 2016 - 0:00 - 23:55

Velkého úspěchu dosáhla ve středu 27. 1. 2016 v Pohořelicích děvčata kategorie III.

Po nečekaném, ale zaslouženém vítězství v okresním kole, kde jsme si vybojovali právo reprezentovat okres Hodonín v krajském kole, se dívkám podařilo na tomto turnaji vybojovat druhé místo.

Krajského kola se zúčastnilo 7 zástupců okresů, byla to děvčata ze Znojma, Brna, Pohořelic, Žarošic, Vyškova, Těšan a Rájce-Jestřabí. Účastníci turnaje byli rozlosováni do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, s hrací dobou 2 x 8 minut, následně sehrály první dva celky ze skupin semifinále a vítězové těchto utkání se střetli ve finále. Vítězný tým se stal přeborníkem Jihomoravského kraje a postoupil na kvalifikaci mistrovství české republiky.

Našim děvčatům přisoudil los čtyřčlennou skupinu. Postupně jsme sehráli zápasy se Znojmem (1 : 0), Pohořelicemi (3 : 0) a Brnem (1 : 1). Po těchto výsledcích jsme ze skupiny postoupili do semifinále z prvního místa, když jsme jako jediní ve skupině neprohráli. V semifinále nás potkala děvčata z Těšan, které jsme porazili 2 : 1 a postoupili do finále. Tam jsme se utkali s děvčaty z Vyškova, které nás po vyrovnaném a dramatickém průběhu porazily 2 : 0 a slavily vítězství.

Všem děvčatům, které se na tomto úspěchu podílela, patří poděkování za skvělou reprezentaci naší školy, ale hlavně za poctivý přístup a chuť k trénování, dodržování taktiky a bojovnost, kterou předvedly jak na okresní, tak i na krajské úrovni. Turnaje jsme se zúčastnili s nejmenším počtem hráček a na konci turnaje naše děvčata hrála na hranici svých fyzických možností. Přesto jsme byli vítěznému Vyškovu vyrovnaným soupeřem a získali si respekt všech zúčastněných škol. Jako bonus k druhému místu byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje Klára Hrubá ze Žarošic.

Na závěr chci poděkovat za pomoc při dopravě a podpoře děvčat paní Svatošové, paní Adamcové a panu Sedláčkovi.