Konec školního roku 2013/2014

Čtvrtek, 3. Červenec 2014 - 0:00 - 23:55

Tak už je to tady, snad pro všechny školáky nastal ten toužebně očekávaný den. Bylo rozdáno vysvědčení, byl ukončen školní rok 2013/2014, začaly prázdniny. Jaký byl školní rok 2013/2014? Samozřejmě pro každého jiný, žáci mají svá vysvědčení, v nichž známky ukazují, jak se každému v jednotlivém předmětu dařilo. Známky - to je většinou to, co rodiče i ostatní nejvíce zajímá. Svým způsobem to lze pochopit, na druhou stranu je třeba se zeptat, jestli je to opravdu to nejdůležitější, co si mají žáci ze školy domů přinést. Slušnost, ochota, tolerance, pracovitost, otevřenost, kamarádství, to jsou "předměty", které na vysvědčení nikdo nenajde, přesto si myslím, že jsou to právě tyto "předměty", na které bychom  měli ve škole klást důraz. Je to každodenní mravenčí, často neviditelná práce všech z nás, kteří na děti, žáky školy působíme. Snažme se, ať toto úsilí nepolevuje a jdeme stejným a správným směrem. Krásné slunečné prázdniny přeje všem žákům a zaměstnancům vedení školy.