KEMP „PRŮZKUMNÍKŮ“

Neděle, 14. Srpen 2022 - 0:00 - 23:55

V pondělí 8.8. jsme zahájili týdenní kemp pod názvem "Průzkumníci". Jako první průzkum byla cesta do Sobůlek na Syslíkovu stezku. Na stezce jsme se zastavovali u stanovišť, kde jsme se něco dozvěděli o přírodě i historii Sobůlek. Nejvíce děti zaujal tzv. Posraný strom, hřiště a nemalé nadšení bylo i na závěr z překvapení, kdy děti zjistily, jak se dá vycvičit pes a sokol.

Druhý den „průzkumníci“ plnili úkoly, které chystal vylosovaný tým. Cílem cesty byla studánka ve Zdravé Vodě, kde se první skupina schovala a docela dalo zabrat druhé skupině, aby ji našla. Na obědě si pak děti sdělovaly zážitky z plnění úkolů a prozradily si úkryty nenalezených lístků s úkolem.

Ve středu nás čekala návštěva muzea v Želeticích, kde jsme zjistili, jak naši předci žili. Nejvíce děti zaujal zvon, který dal vědět, že začíná nebo končí vyučování. Samozřejmě si museli všichni na něj zazvonit. Občerstveni v místním obchodě jsme šli prozkoumat dančí farmu, kde děti mohly vidět nejen daňky, ale i různé velikosti parohů a zjistily, k čemu farma slouží.

Čtvrtek byl pln očekávání, protože nás čekalo osvěžení na koupališti v Bučovicích a spaní ve škole. Ve vodě děti vyzkoušely úplně všechno: plavání, skluzavky a tobogány, skákání do vody a nevynechaly ani příjemně teplý bazén v brouzdališti. Občerstveni různými pochutinami z bufetu jsme zamířili do školy. Po výborných palačinkách jsme si zahráli několik her a chystali se na stezku odvahy, kterou všichni úspěšně zvládli.

Poslední den našeho kempu „průzkumníků“ patřil k vyrábění cedulek a obrazů z přírodnin a hledání pokladu pomocí několika indicií. Když byl poklad nalezen, přesunuli jsme se na poslední oběd do místního pohostinství. Po obědě jsme vyhodnotili naše týdenní aktivity a potěšilo nás, že téměř všechny děti by šly na kemp i příští rok.

Kristina Hečová, Iveta Svobodová