Kemp Cesta do pravěku I

Úterý, 10. Srpen 2021 - 20:30

V týdnu od 9. do 13. srpna 2021 probíhá kemp pořádaný ZŠ Žarošice nazvaný Cesta do pravěku, kterého se účastní převážně žáci/sourozenci z prvních až čtvrtých ročníků. První den se děti vydaly na rybník Klášov, kde plnily zadané úkoly. Během kynutí těsta, které děti samy uhnětly, hledaly při náročném běhání v lesním terénu písmena, která jim po sestavení vzkazu určila místo, kde najdou fosilie. Děti si na ohni opekly špekáčky, poté opékaly svůj „chleba“. Všichni soutěžící si pochutnali a byli náležitě odměněni.

V úterý se děti pustily do zdobení svých kempových triček, která barvou i logem ladí s tématem kempu. Poté se už děti vrhly do soutěží, které plnily v rámci Pravěké olympiády. Děti se předháněly, kdo hodí oštěpem až na mamuta, trojskokem překoná dinosauří stopu nebo štafetovým během uteče před stádem bizonů. Všechny děti se opravdu snažily, proto si zasloužily sladkou odměnu. Tu si ale mohly vychutnat až při zdolání kopce Sokolka, odkud děti měly krásný výhled na všechny své vesnice. Na závěr dne si děti pochutnaly na zmrzlině. Všichni jsme byli unavení, ale spokojení a plni zážitků. Děkujeme všem maminkám, které dětem zajistily odměny, volné vstupy nebo svačinky!

Darja a Šárka Belákovy