Filmový klub

Středa, 3. Prosinec 2014 - 14:25

Na naší škole se 8. října (ne)uskutečnilo 1. setkání filmového klubu, který vznikl za účelem pravidelného každoměsíčního setkávání, kde si společně zhlédneme zajímavý film, který nás svým obsahem obohatí. Bohužel kvůli nezájmu se nepromítalo, ale nechtěli jsme hned po prvním nezdaru filmový klub zatracovat a zkusili jsme mu dát 26. listopadu ještě jednu šanci. Přihlásilo se sice jen pět děvčat, ale i to je zájem, a navíc účast přislíbila i školní družina, tak proč nepromítat.

Měsíc listopad je provázen dušičkovou náladou a ani my jsme nechtěli zůstat stranou, a proto jsme zvolili temnou a záhadnou animovanou pohádku Koralína a svět za tajnými dveřmi. Filmové vyprávění o nespokojených dětech a jejich příliš zaměstnaných rodičích má zjevný morální a výchovný podtext a věřím, že se všem zúčastněným líbilo.

Doufám, že v měsíci prosinci se spolu zase setkáme, kdo ví, který film to bude tentokrát….