Duben ve školní družině

Čtvrtek, 30. Duben 2015 - 12:10

Duben je měsíc rození mláďátek, dopravy a pálení čarodějnic. Zavzpomínali jsme na prožité Velikonoce u jednohubek, které děti namazaly pomazánkou zhotovenou z vařených vajíček. Děti tvořily zvířátka z WC ruliček a barevných papírů. Z pravidelně nalepených papírových proužků zase vznikaly zajímavé zvířecí obrazy, kterými jsme vyzdobily šatny.

Pečlivě jsme se připravovali na dopravní soutěž, která proběhla 17. dubna. Na 4 stanovištích děti plnily různé úkoly (znalost dopravních značek, důležitá tel. čísla, orientace, ošetření úrazu, jízda na koloběžkách), za jejichž splnění dostaly část obrázku. Nalepením všech částí získaly pamětní list. Děti si v družině mohly vyrobit dopravní značky nebo auta, vyplnit různé pracovní listy s dopravní tématikou.

Když jsme zrovna neřádili na hřišti, četli jsme si z knížky Pohádkový lunapark a Encyklopedie hrůzy. V pátek 24. dubna si pro nás školní parlament připravil čarodějnické odpoledne plné soutěží a tvoření završené opékáním špekáčků. Některé děti si také v družině vyrobily papírovou čarodějnici nebo létající koště, jiné nazdobily figurínu čarodějnice. Společně jsme se podívali na pokračování filmu Saxána – Lexikon kouzel.