Duben ve školní družině

Pondělí, 28. Duben 2014 - 16:05

Měsíc duben byl plný jarního a velikonočního tvoření. Děti různými technikami zdobily velikonoční vejce, vyráběly zajíčkové zápichy z pilin a úsměvné řeřichové obličeje z vaječných skořápek.

Největším zážitkem však pro děti bylo pečení velikonočního beránka. Děti si vážily suroviny, umíchaly těsto a ze zbylého mléka, vajíček a mouky usmažily výborné palačinky. Následující den z bílků vyšlehaly tuhý sníh a krásně nazdobily beránka. Oči vytvořily z kávových zrn a čumáček z větvičky asparátu. Hotové velikonoční výrobky vyzdobily vitrínu před školní družinou.

V družině se děti také mohly naučit plést „žilu“ a za odrecitovanou velikonoční básničku dostaly keramickou odměnu. Domů si odnesly vzrostlé obilí, které samy zasely a ozdobily velikonočním zápichem.